Nazlıcan iki kişiliklisin artık itiraf zamanı ,öğrensinler artık seni değiştiremeyecekler çünkü onlara:”Bir dinlenin durun.” diyecek kadar güçlüsün.

Nazlı ,sen insanların nasıl olması gerektiğini söyleyenlerin gösterdiği kişisin .Başarılı ,korkusuz en önemlisi mutlusun ve çok hırslısın bu dünya dönerken her şey çok geç olabileceken hep bir adım ötedesin.Sen insan çekiştirmeyi ,zayıfıklarla alay etmeyi seversin; herkesle aynı düşünürsün ve yalanlarla kurduğun hayatında oyun oynarsın sen kendi dünyanın kraliçesisin annenin ve babanın dört kardeşe rağmen göz bebeğisin. Dilin sivridir. Aslında bir bakımdan sen istediğin kişisindir istediğin an popüler istediğin zaman inek istediğin zaman mazlumsundur. Egon da tavandır ,hayat kaygısıyla yaşar hayal kurmazsın sen tam bir Ankara kızısın her şeyin diploması ve başarındır. Sen iş ilanlarında yazan şeyleri üniversiteye gitmeden öğrenmişsindir. Herkesi idare eder ve bizci gibi geçinip insanların sevgisini toplayan bir yalancısın. Kendinin reklamını iyi yaparsın.

Tek korkun var o da CAN. Can seni ezer, Can seni korkutur. O senden cesaretlidir o insanları umursamaz onun için hiçbir şey vazgeçilmez değildir. O senden çok farklı o çok duygusal çok hayalperest o çok zeki hep düşünür hem de her şeyi hiç yargılamadan bak bu da çok saçma demez, o hümanisttir. O yanlızca yapar ,asla pes etmez. Kendini karşıda ki ondan üstün diye ezdirmez çünkü bilir ki bugün başını ezdrirse yarınn düşüncelerini de ezdirir. Can düşündüklerini hemen unutur yazmaz ,kaydetmez. Çünkü o an düşündüğü şeylerin onu hapis etmesinden korkar o özgüdür bunun için yaşar özgürlük için o bu konudaki en cahil özgürdür. O deli dana gibidir her yere saldırır ne yapmak istediğini bilmez kafasına göre dolaşır. Tek hobisi vardır Ankara’nın olmayan denizine karşı oturur koyar elini cebine bakar insanlara yalnızca bakar düşünmez izler o kargaşayı ve zevk alır çünkü o bu kargaşaya dahil değildir. Can’ın tek sorumluluğu vardır : Nazlı olmamak. O çok güçlüdür o kadar ki o Nazlı’yı taşır onun egosunu onun gereksiz arkadaşlıklarını onun yalanlarını onun başarılarını ve sıfatlarını taşır ama onun gibi asla olmaz. Can kendini tüm insanlıktan saklar tek yaptığı, ben burdayım dediği yer, şudur:

Biriyle tanıştığında şunu der:” Adım Nazlıcan insanlar Nazlı derler ama ben Can’ı daha çok severim.” Ve karşısındaki der ki:” Ben sana Can diyim o zaman.” O da mutlu olur ve sonra o kişi bir dakika sonra Nazlı der işte o zaman biter. Anlar tüm gerçeği, hatırlanmak için Nazlı olması ona katlanması gerektiğini ve onu hep unutcaklarını … Oysa o kadar basittir ki Can, bir insanın onu anlaması gerekmez o zaten kendini anlatır bunun için yaşar . Neden der ve o an Nazlı konuşur:” Üzülme dostum ben sana Can derim.” Onun tek dostu düşmanı olan kendisidir …

Sizce bu metni kim yazdı ,Can mı Nazlı mı ? Yorumlarda cevabı bekleyeceğim.

SEVGİLERLE…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s