Sevgili dostlar yine merhaba! Bugün size hep bahsediğimiz acıdan bahsetmiyeceğim.Biraz iyilik ve mutluluk herkesi yumuşatır herhalde(!),eğer körsek. Şimdi düşünüyorum sevdiğim şeyleri ,aklıma gelenler yolumuzu belirleyecek.

Ben tüm insanların bir insan olarak hareket ettiğini düşürüyorum ve bu beni gerçekten büyülüyor. Düşünsenize hepsi farklı etnik ve kültür de olmasına rağmen aynı noktada buluşuyorlar insan olmakta peki insan olmak neydi? Ya da ne olmalıydı?

Evet dostlar sevdiğim şeyleri düşününce bu soruya ulaştım devamını düşünmeden yazmak istemiyorum o yüzden bu yazıya burada ara veriyorum.

-2 gün sonra-

Bu soru ucu açık bir konu ama ne olmadığını bilmek daha önemli olduğunu düşünüyorum. Cevabı biliyor musunuz , bilmiyorum ama benim için ilk soru şu oldu:” Ben insan mıyım?” Sonuç da şu oldu: “Bilmiyorum ama bildiğim tek şey ağlayabiliyorum çoğu insanların yapamadığı ve ya cesaret edemediği gibi. Hatta bu ara o kadar ağlıyorum ki gözlerim morardı bazen mutluluktan bazen mutsuzluktan ben insani duygularımı yaşıyorum kıskanıyorum ,kızıyorum ,gülüyorum, özgürüm yani ruhum var ve bu beni insan yapmaya yeter .”

Bu düşüncelerin sonunda size tek tavsiyem şu: Duygularınızın sizi yönlendirmesiyle izin verin ve hiç birini saklamayın sevmediğinizi sevmiyorum diyin sinirlendiğinizde bağırın çağırın mutlu iseniz gülün kendiniz gibi olmayın insan gibi olun ve hayatı doruklarda yaşayın bırakın kızsınlar deli desinler siz onlara tek cevap verin:

Ben insanım ya sen?

Dostlar umarım bu anlatım biçimini sevmişsindir düşünceleri ham bir şekilde değil nasıl ortaya çıktığını anlatarak yazıyorum bundan sonrada böyle olur gibi.

Sevgilerle…

Ben İnsanım Ya Sen?” için 2 yorum

  1. Merhaba dostum 🙂 düşüncelerini çok beğendim. Duygularımızı ifade etmek önemli. Doğru bir şekilde ifade edemediğimizde ruhumuz daralıyor acı çekiyoruz. Yazılarının devamını beklerim…

    Liked by 1 kişi

    1. Sana da merhaba😁 merak etme yazılarımın devamı gelecek fakat şuan çok yoğunum bunun sebebi 12. sınıf öğrencisiyim ve kapitalist sistemin bize dayattığı sınava hazırlanıyorum. Biliyorsin ki sistemin içinde olmadan sistemi yok edemezsin veya yönetemezsin. Ama tez vakitte bloguma daha fazla özen göstereceğim.Yorumun için teşekkür ederim.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s