Yazmak ne zor hele ki mesele duygu ise, yaşamak ne kadar kolay hele ki sevmezsen, neyse demek ne kadar saçma olursa olsun ne kadar mantık dışı olursa olsun ne kadar zor..

Ben sadece yaşamak istiyorum bu neden bu kadar zor, ağlamak neden gülmek kadar kolay değil neden? Bu halimin bir tarafi yok. Neden sadece çığlıklarım beni anlıyor neden?

Oysa insan ,insan için yok muydu?

Ağlamanın amacı tebesüm için temizlik değil miydi?

Neden olmadığını anlamak bu kadar zor ? İstediğin birşeyi ulaşmak neden bu kadar zor,her çaba neden mutluluk vermiyor ?

Anlamıyorum sistemi,anlamıyorum eğitim sistemini ,anlamıyorım yaşamayı,anlayamıyorum adaleti belki de anlamaktan korkuyorum ama neden?

Yoklukla varlık benim için ne ara aynı oldu ne ara unutulcak bir insan olarak görmeye başladım ki kendimi neden ?

Neden zevk almıyorum neden umursayamıyorum bu hayatı ?Bu kız için bu dünya hep iyiydi ,neden okudukça düşündükçe her şey kötüleşti; her şey neden bana bu kadar batıyor?

İstemiyorum nefesinizi, istemiyorum huzurunuzu, istemiyorum gülmeyi. Ben tek şey istiyorum cahilleşmeyi! Neden bu gösterdiğim çaba hiçbir işe yaramıyor ? Neden yanlızca üzüyor, sorumluluk yüklüyor? Bırakıyorum umutlarımı ,bırakıyorum hayallerimi; hepsini satışa çıkardım çünkü galiba sadece bunları para ile alamıyorsunuz haaa bir de vicdanı …

Haykırıyorum neden be dostlar neden toz pembe hayatımı kapkara neden? Ne yaptınız masumluğuma? Ne yaptınız da değiştik bu kadar, hayat felsefem; herkesi seve ne oldu ? Ne oldu hümanistliğe ,ben artık hayatımı hep en iyiye götürmek istemiyorum.

İçimdeki mahkeme şuçluyu bilmiyor ama cezayı bana veriyor hadi ama ben bu kadar kötü değilim .Sahte gülücüklerimden daha bir kaç tane daha var. Evet hayat kolay olamadı herkes ve benim için ama neden şimdi bu kadar zorlaştırdık ?

Neyse dostlar bu sorgu içimde .

Neyse demek ne kadar zor olsada…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s